Köpek Ekipmanları

Bütün köpeklerin belirli temel ekipmanlara gereksinimi vardır; yatak,tasma,yiyecek, top… Bu malzemeleri alırken sadece fiyat yada stile takılmayın. Köpeğin bakış açısından bakarsak rahat, pratik ve kalıcı olanları seçin.

YİYECEK VE SU KAPLARI

Sağlam ve dayanıklı yiyecek kapları alın. Köpeğiniz yerken kap mutfağın yerinde seyahat etmesin. Kaymayan kauçuk zeminli, ağır seramik yada metal kaplar çok iyidir. Köpeğinizi konserve mamayla besliyorsanız köpeğinizin kutuları için farklı bir konserve  açacağı kullanın ve onu sıklıkla yıkayın. Açılan konserve kutularına plastik kapak takarak buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. 3 günden fazla da tutmayın. 

TASMA VE KAYIŞLAR

Köpeğinizin ilk günden itibaren tasma takılmalıdır. Küçük yavruya ilk kez tasma taktığınızda boynunu kaşıyabilir ve rahatsız olabilir. Ama buna birkaç gün içerisinde alışacaktır. Doğru boyutta tasma aldığından emin olun, tasma ve boyun arasına iki parmağınızı sokabilmelisiniz. Basit tokalı ilmikli naylondan tasmalar rahat ve ucuzdur. Yuvarlak deri tasmalar kalın kürke sahip cinslere uyar. Yarı denetimli tasmalar köpeği rahatsız etmeden denetim altında tutmak için tasarlanmıştır, iri ve hareketli köpekler için çok iyidir.  Kayışı tğm gücüyle çekse bile köpeğinizin zorlamasına dayanacak güçte olmalıdır. Genç köpekler genellikle kayışlarını çiğner, bu yüzden çoğu sert deriden yapılır.  GÖĞÜS TASMASI: Bazı köpekler tasma takmaya uygun vücut yapısına sahip değildir ve göğüs tamasına gerek duyarlar. Bulldog ve pugların boyunları başları kadar geniş olduğundan tasma çıkar. Yorkshire teriye gibi ufak cinslerin yumuşak nefes boruları vardır. Bu yüzden göğüs tasmasına gerek duyarlar.

                                                                                                             YATAK

Köpeğinizin yatağı hijyenik, kolay yıkanır, koruyucu ve rahat olmalıdır.  Plastik köpek sepetlerinin temizlenmesi kolaydır ve köpeğinizin zarar vermesi daha zordur. Sepetin içine iyi uyan yıkanabilir bir yatak konmalıdır.                                      Hafif köpük malzemesiyle doldurulmuş dikdörtgen ,yuvarlak yada oval yatak idealdir. Bunların kılıfının genellikle fermuarı  olur ve böylece çıkarılıp yıkanabilir. Bütün yatak kirlenmişse makine de yıkanıp çamaşır ipine asılarak kurutulabilir.                                      

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: