ÖZGÜRLÜK

Bugün Jack ile hem eglenceli hem de bol aksiyonlu bir gün geçirdik.Nasıl mı?

Abidin abi (apartman görevlisi) bahçeyi temizlemek için aşağıya indi. Bende Jack Abidin abinin üstüne atlamasın gideyim de tutarım onu diye düşündüm. Neyse Abidin abi bahçeyi tırmıkladı filan. Sonra ona kapıyı açtım ki elinde ki çöpleri çöpe atsın diye. Kapıyı açmamla Jack dışarı fırlamasın mı? Ben tabii arka tarafa gidip hemen tasmanı alıp çıktım. Bahçeyi aradım ilk başta hep otların arasına gidiyor çünkü. Apartmanın etrafı dolaştım, yok. Sokağa çıkmış. Sokakta bir sağa bakıyorum bir sola ama hiç gözükmüyor. Arkamı döndüm, diğer sokaklara bakmak için. Bir kadın seslendi köpeğin şurada diye. Baktım bizimki ilerde bakkalın oraya kaçmış. Çağırdım onu yanıma. Bir koşuşu var ben hiç onu böyle koşarken görmedim 🙂 Kulaklar ayrı oynuyor, dil ayrı oynuyor. Sokaktan arabalarda geçiyor. Asıl ondan korktum. Aniden sağdan soldan bir araba çıksa bizim Jack anlamaz ki araba geliyor mu gelmiyor mu?

 

Araba çarpar sonra ben Jacksiz ne yaparım 🙂 Neyse yanıma kadar geldi. Otur dedim oturdu.Tam tasmasını takacakken yine kaçmasın mı. Öyle hızlı koşuyor ki yakalamak mümkün değil.:) 2 sokak arkasından kovaladım.Sonunda bir çöp tenekesinin yanında kemik vardı. Onu yerken tasmasını taktım, eve döndük. 

Ah Jack Ah sende olmasan aksiyon yaşayamayacağım. 🙂 

Aslında sonradan farkettim ki Jack dışarda tek başına çok mutluydu. Özgürdü. İstediğini yapabileceği durumdaydı. O da bunun o kadar çok farkındaydı ki 🙂 Acaip derce mutlu gördüm onu. O kadar koşup kaçmasaydı biraz dışarda gezmesine izin verebilirdim ama arabalardan cok korktum. Bazen diyorum ki acaba onu mutsuz mu ediyorum? Görünüş olarak kafes olmasa da aslında kafes de yaşıyor. Neyse artık bana farklı bir gün yaşattığın için teşekkür ederim JACK 😉

1 Yorum (+add yours?)

  1. Ceco
    Kas 12, 2011 @ 20:44:50

    Bol bol kaçamayacağı geniş bir alanda tasmasız oyun oynamasına izin verin

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: