İlk Koku

minnak
Jack ile hikayemiz  29.07.2010 tarihinde babamın bana hediyesi olarak başladı. Eve ilk geldiğinde çok korkmuş bir hali vardı. Kutusundan dışarı çıkmıyordu. Onu sevecenlikle dışarı çıkarmayı başardım. Çok tatlı gözüküyordu. Minnak Jack’i kucağıma aldığım da hemen uykuya dalıyordu. İlk günümüz baya zorlu geçmişti. Her yere kakasını yapıyordu. Eee bende ne zamandır köpek bakmadığım için zorlandım. Gün geçtikçe birbirimize ısındık. O da beni sevdi. 🙂 İlk haftalar zordu diyorum. Çünkü aldığımızdan 1-2 gün sonra kanlı ishal başladı. Onun böyle olmasına hiç tahammül edemiyordum. Çok üzülmüştüm.Moralim alt üst olmuştu. Artık kendimi suçluyordum da o zamanlar farkında değildim. Babamın Jack i aldığı yere götürdük. (Yeşilköy de bir Petshop) Orada ki adam bize bir veteriner önerdi. Zaten petshopların çoğu bir veteriner ile çalışırmış sonradan öğrendik. Bu sefer veterinere götürdük. Muayene ettikten sonra bir kaç hap ve vitamin vererek bizi eve yolladı. Ama Jack’in durumunda bir değişim olmadı. Bu sefer daha güvenilir bir veterinere yani http://www.golddogclub.com/ yeşilköy şubesine getirdik. Jack e çok iyi baktılar. Golddog’ a getirmeseydik Jack belki şimdi ölmüş olacaktı. Çünkü bu kadar küçükken köpeğin kanlı ishal geçirmesi ölüme yol açardı. Golddog’a çok ama çok teşekkür ediyorum.

Daha sonra Jack’e evimizin balkonunda  bakmaya başladık. Yavaş yavaş her şeyi öğreniyordu. Artık gazeteye isabet ettirerek kakasını yapmayı başarmıştı. 🙂 O büyüdükçe ben kendimi geliştirmek adına bir sürü kitap okudum, internette araştırmalar yaptım. Köpek bakmak yakından gözüktüğü kadar kolay olmadığını anladım.

Kitaplar    Her Yönüyle Köpek Bakımı

Ayrıca National Geographic te favori programım Köpeklere Fılsıldayan Adam oldu. Adam gerçekten muhteşem. İlgilenenlere http://www.cesarsway.com/

İşte şimdi Jack büyüdü. Tam 8 ay geçti. Minnak Köpeğim oldu Kocaman.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: